З метою підвищення рівня підприємницької компетентності населення України в навчальних закладах м.Горлівки було проведено тиждень фінансової грамотності, який започатковано вперше в Україні з ініціативи Національного Банку України та згідно рекомендацій Донецького облІППО.
Головні завдання заходів тижня: - підвищення рівня фінансової грамотності школярів;
- популяризація діяльності фінансових установ та їх послуг;
- розвиток практичних навичок,застосування яких дозволить комфортно почуватися в сучасному світі та приймати зважені фінансові рішення.
Заходи були зорієнтовані на правила ведення та планування сімейного бюджету, принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій. Найбільш активно тиждень пройшов у НВК № 12,14,65 та ЗОШ 3,16,35,62,86. У 1-4 кл. проводились бесіди, диспути на теми: «Чи потрібна нам фінансова грамотність?», «Як правильно витрачати гроші?». У 5 – 6 кл. – бесіда дидактична гра «Я – фінансист», класна година «Гроші – поганий хазяїн чи добрий слуга?», тренінг «Вмій витрачати гроші». Учні брали активну участь у роботі, в дискусіях, в тестуванні, їм було цікаво дізнатися багато нового щодо фінансових питань. Для учнів 7-8 кл проведено бесіду «Раціональне використання фінансів», диспут «Економіка та фінанси – основна складова добробуту», гра «Сімейний відпочинок», «Перетворюємо хобі на бізнес», тренінг «Перетворюємо хобі на бізнес». На тренінгу для учнів 7-х класів, учасники познайомилися із основними «заповідями» маркетингу, дізналися про сутність «4Р» маркетингу, прийняли участь у творчих завданнях, під час яких вони могли відчути себе справжніми маркетологами, які займаються просуванням товару на ринок, рекламують його, та вдосконалюють, якщо товар не продається. Учні 8-х класів під час гри «Сімейний відпочинок» здійснили «віртуальну подорож» різними країнами світу, обмінювали валюту, купували товари та підсумовували свої витрати в кожній із країн. Дев’ятикласники прийняли участь в економічному практикумі «Місячний бюджет Степана». В ході проведення якого навчилися розраховувати його доходи та витрати, а також робити заощадження на майбутнє. Також в ряді шкіл, пройшли класні години «Стійкість економіки – гарне життя людини», «Планування та облік сімейного бюджету». Знання отримані під час вивчення курсу «Фінансова грамотність» десятикласники найкращим чином продемонстрували в ході проведення заходів тижня. Учні 10-х класів прийняли активну участь в груповому обговоренні «Власний бюджет і фінансове планування», а практичні навички успішно використали під час конкурсу міні-проекті «Сімейний бюджет». У діловій бізнес-грі «Конкурент» учні 11 кл створювали власні підприємства які можуть бути корисними сучасним школярам, а також вирішували питання, з якими в сучасному світі кожного дня стикаються справжні бізнесмени. Тиждень фінансової грамотності надав можливість школярам впевнитися, що фінансові знання є необхідним елементом будь – якого напрямку діяльності людини.
|